X-lecie UTW

Program obchodów X-lecia działalności UTW

 

  1. 13 styczeń 2017 - Spotkanie noworoczne połączone z występem naszego zespołu "Uniwerek" i artystów z Poznania.
  2. 23 luty 2017 - Wernisaż fotografii pt: "W zimowej scenerii" - prace słuchaczy sekcji fotograficznej pod kierownictwe p. P. Oziemblewskiego, oraz występ zespołu "Uniwerek".
  3. 17 luty 2017 - Zabawa karnawałowa.
  4. 3 marzec 2017 - Dzień Kobiet w restauracji KOT WASYL, koncert zespołu "Uniwerek" oraz zespołu JAN BOYS.
  5. 24 marzec 2017 - Wieczór poezji i wernisaż prac sekcji Rękodzieła artystycznego.
  6. kwiecień 2017 - Wernisaż sekcji plastycznej pod kierownictwem p. I. Kostrzewy.
  7. 21 kwiecień 2017 - występ grupy scenicznej "FENIKS" z UTW Miedzychód.
  8. 9 czerwiec 2017 - wernisaż prac malarskich sekcji plastycznej
  9. październik 2017 - Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 połączona z Galą jubileuszową kończącą obchody X-lecia UTW

Zdjęcia do wszystkich wydarzeń znajdują się w galerii.

 

Administrator: M. Andrzejczak 25.01.2017

 

Brama dziesięciolecia

 

Ostatnim punktem jubileuszowych uroczystości naszego UTW było otwarcie „Bramy dziesięciolecia”

Bramę zaprojektowała pani Izabela Kostrzewa, a wykonał pan Kazimierz Słodowy.  Brama ufundowana została przez Urząd Miejski, a UTW poniósł koszty materiałów.

Ustawiona została  w ogródku przy fontannie obok Biblioteki Miejskiej. Ogródkiem tym z ramienia UTW  opiekuje się kol. Dorota Rosół. Oprócz słuchaczy UTW, otwarciu bramy towarzyszyły dwie grupy przedszkolaków z przedszkola „Pod Dębusiem Olbrzymkiem”. Przybył również burmistrz miasta pan Jacek Gursz, który w swoim wystąpieniu  nazwał bramę  mianem „Bramy otwartości”.

Nasza koleżanka prezes Jadwiga Należyty symbolikę bramy ujęła w następujący sposób: „Zamykamy to co niemożliwe, otwieramy nasze niezgłębione wyzwania”.

Wstęga zakrywająca bramę przecięta została  przez jej twórców, fundatora, kierownictwo UTW i przedstawiciela przedszkolaków.

Bogusław Matraszek

Administrator: M. Andrzejczak 30.10.2017

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

 

Tegoroczna inauguracja nowego roku akademickiego naszego UTW była jedenastą z kolei. Mamy za sobą piękne dziesięciolecie.

Rok temu, jedna z założycielek, pierwsza nasza pani prezes, Gabriela Margowska bardzo ciekawie opowiedziała o początkach. Obecnie koncentrowaliśmy się na podsumowaniu minionego okresu.

Po przywitaniu gości (obaj starostowie, wiceburmistrz, europoseł Adam Szejnfeld, senator Mieczysław Augustyn, delegacje zaprzyjaźnionych UTW ) uhonorowani zostali słuchacze z dziesięcioletnim stażem. Otrzymali oni honorowe indeksy, drobne upominki i kwiatek Osób tych jest pięćdziesiąt.

Z kolei 20 nowych słuchaczy otrzymało indeksy i złożyło ślubowanie.

Goście w swoich wystąpieniach nie szczędzili nam miłych słów i wielu życzeń dalszej owocnej działalności. W końcowej części obejrzeliśmy piętnastominutowy film przedstawiający nasze  dziesięć lat. Film przygotowany został przez panie Henrykę Sumorek-Zalwert i Jolantę Spitulską – członkinie naszego zarządu.

Wykład inauguracyjny „ Konflikty między ludźmi. Dlaczego musimy się sprzeczać.”, który wygłosił prof. nzw. dr hab. Wojciech Maliszewski zakończył oficjalną część uroczystości.

W części nieoficjalnej na scenie pojawiła się Danuta Błażejczyk – artystka od lat znana i lubiana w całym kraju. Gorąco oklaskiwaliśmy jej recital. Spotkanie nasze zakończyło się poczęstunkiem w bufecie – dla wszystkich obecnych.

Motywem dekoracyjnym na scenie była graficzna furtka – z okazji 10-lecia UTW. Furtka ta autorstwa pani Izabeli Kostrzewy i pana Kazimierza Słodowego zostanie wkopana w naszym ogródku w czwartek 19 października 2017, jako symbol na nowych 10 lat działalności w naszym mieście.

Bogusław Matraszek

Administrator: M. Andrzejczak 24.10.2017

 

 

Wernisaż prac malarskich studentów UTW w dniu 9 czerwca br.

W ramach obchodów X- lecia naszego UTW , w Salonie Artystycznym MDK w dniu 9 czerwca br. miała miejsce wystawa prac naszych studentów z sekcji plastycznej. Wystawę otworzyła dyrektor MDK p. Zofia Braciszewska .Obecni byli również goście- senator RP Mieczysław Augustyn, w imieniu starosty p. Gabriela Margowska -kierownik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego i jednocześnie pierwsza prezes UTW oraz p. Mirosława Kutnik- przewodnicząca Rady Miejskiej. Pani Dorota Borucka- komisarz wystawy omówiła wystawione obrazy pod względem artystycznym, wyrażając swój podziw i zachwyt dla twórców i ich dzieł/ przedstawiają one  pejzaże, martwą naturę , architekturę/  Z kolei obecna prezes Jadwiga Należyty przedstawiła nam autorów zaprezentowanych prac. Autorami tymi są : Józefa Gajzler, Marianna Matusiak, Halina Krawiec i Jerzy Należyty.

Był to wyjątkowy wieczór, bardzo dużo gości, podziękowań, gratulacji..
Wieczór uświetnił koncert zespołu wokalnego UTW prowadzonego przez pana Marka Frąckowiaka oraz solistek Laury Mandelt i Katarzyny Kubińskiej ze Studia Piosenki MDK.

Administrator: M. Andrzejczak 19.06.2017

 

Występ grupy scenicznej FENIKS z Międzychodu

W ramach obchodów X - lecia naszego UTW w piątek 21 kwietnia 2017 r. przyjechał do nas zespół FENIKS z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Międzychodu. Zespół przedstawił nam program pt: "Dawnych wspomnień czar" oraz "Hiszpania w pigułce". Wszyscy zgromadzeni słuchacze i goście z wielkim zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali programy a brawom nie było końca.

Administrator: M. Andrzejczak 24.04.2017

 

Wystawa sekcji rękodzieła

24 marca 2017 podczas Gali Wspaniali 2016 sekcja rękodzieła wystawiła swoje prace. Prace związane były ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Były więc pięknie ozdobione jajka, zajączki, serwetki, palmy, piękne wianki wielkanocne, kurczaki oraz kartki wielkanocne.

Administrator: M. Andrzejczak 29.03.2017

 

Święto  Kobiet

Święto Kobiet w roku bieżącym słuchaczki i słuchacze UTW obchodzili w dniu 3 marca br. Okolicznościowa impreza miała miejsce w  pensjonacie „U Kota Wasyla”. Punktualnie o godz.1700 jedyny męski przedstawiciel zarządu wraz ze starościną roku, Małgorzatą Serafin  powitali zgromadzone panie (było też kilku panów), życząc  im nie tylko miłego spędzenia wieczoru, ale też wszystkiego najlepszego - co najmniej do następnego 8-go marca.

Po przywitaniu miała miejsce część artystyczna. Rozpoczął ją zespół UTW- „UNIWEREK”- prowadzony prze

p. Marka Frąckowiaka. „Uniwerek” pojawia się często przy różnych okazjach. Występy jego zawsze spotykają się z dużym uznaniem słuchaczy. I tym razem nie zawiódł. Po półgodzinnym występie zespołu, na scenie zaprezentował się czteroosobowy „JAN BOYS” z CHDK z godzinnym koncertem. Praktycznie wszystkie utwory przez zespół wykonywane wszystkim były znane. Tak więc normalną rzeczy koleją, sala towarzyszyła „Jan Boysowi” w śpiewie i tańczyła w takt muzyki.

Chyba nie było nikogo kto, opuszczając już salę nie myślałby o kolejnym, podobnie miłym spotkaniu.

Bogusław Matraszek

Administrator: M. Andrzejczak 08.03.2017

I zabawa karnawałowa

W ramach obchodów 10-lecia istnienia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w dniu 17 lutego 2017 r. odbyła się I zabawa karnawałowa, w której uczestniczyło 50 osób. Przybyłych gości powitał Zarząd UTW a następnie wszyscy uczestnicy musieli złożyć przysięgę dotyczącą wesołej zabawy i uczestnictwa w proponowanych konkursach. Oprawę muzyczną nasze zabawy przygotował Marek Górzyński. Bawiliśmy się w klimatach muzyki lat 70 i 80. Odbyły się wybory królowej i króla parkietu. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale.

Administrator: M. Andrzejczak 12.03.2017

Wystawa prac sekcji fotograficznej

W programie obchodów naszego 10-cia zaplanowaliśmy różne wernisaże i pokazy działalności naszych sekcji. Pierwszym wernisażem była wystawa prac sekcji fotograficznej. Oficjalne otwarcie wystawy odbyło się w  miniony czwartek, 23 lutego 2017r. Można ją oglądać w Centrum Aktywności Seniora przy ul. Dworcowej 1. Wernisaż uświetnił zespół wokalny „Uniwerek” pod kierunkiem p. Marka Frąckowiaka. Po doskonałym wprowadzeniu muzycznym,  prowadzący sekcje p. Przemysław Oziemblewski  przybliżył nam tajniki fotografii , jej różnych punktów widzenia ,jakie wnosi każdy fotograf. Tematem prezentowanych zdjęć jest zima. Fotografie pokazują ją z ładnej i radosnej strony. Jest w ich biel, jest słońce, światło i cień, są zbliżenia i rozległe widoki. Jesteśmy przekonani, że oglądanie fotografii  było i będzie miłym doznaniem. Dla tych , którzy jeszcze nie mieli możliwości oglądania wystawy  informuję,  że można ją oglądać w dowolnym czasie w Centrum Aktywności Seniora do wiosny.

Jadwiga Należyty

Administrator: M. Andrzejczak 04.03.2017

Spotkanie noworoczne

 

Pogoda 13 stycznia 2017 r. (piątek!) nie zachęcała do wychodzenia z domu. Padał drobny deszczyk, który natychmiast przymarzał, powodując gołoledź. Mimo to, zdecydowana większość członków UTW (około 100 osób) szczęśliwie dotarła na godz. 17-stą do restauracji "U Kota Wasyla", gdzie odbywało się spotkanie noworoczne.

Prezes UTW- Jadwiga Należyty serdecznie przywitała uczestników spotkania i zaproszonych gości i złożyła w imieniu całego Zarządu noworoczne życzenia. Poinformowała również, że tym spotkaniem rozpoczynamy jubileuszowe obchody 10-lecia powstania UTW.

Po chwili wniesiono ogromny, płonący tort i podano kawę. Przy stolikach z każdą chwilą robiło się gwarniej, przyjaźniej, cieplej.

Wtedy na środek sali wystąpił nasz zespół muzyczny "Uniwerek" z nowym dyrygentem p. Markiem Frąckowiakiem i rozpoczęło się wspólne kolędowanie.

Jednak ponad wszelką wątpliwość, gwoździem programu, był koncert zatytułowany "Karnawałowy Turniej Muzyczny" w wykonaniu: Artura Banaszkiewicza - skrzypce, Dumitra Harea - fletnia Pana, Andrija Melnyka -akordeon, Marcina Antkowiaka - kontrabas.

Artur Banaszkiewicz to wyjątkowy i charyzmatyczny wirtuoz skrzypiec, a przy tym niezwykły showman. Na swoich "magicznych skrzypeczkach" grał  utwory inspirowane folklorem cygańskim  i żydowskim, wzbudzając zachwyt możliwościami technicznymi i aranżacyjnymi.  Brawurowe wykonie zapierało dech w piersiach, a publiczność odpłacała się gromkimi brawami.

Tą gorącą atmosferę trochę schładzał swoimi występami artysta mołdawski, występujący w oryginalnym stroju ludowym, Dumitr Harea. Na fletni Pana przepięknie wygrywał liryczne utwory z albumu: "Muzyka duszy". Słychać w nich było głosy ptaków i wyczuwało się tęsknotę...

Czas spotkania mijał szybko i do domu wróciłam w doskonałym nastroju nucąc cichutko: "Graj cyganie, graj cyganie..." Myślę, że nie tylko dla mnie, był to bardzo uroczy wieczór, który pozostawił przyjemne wspomnienia.

Chyba wszyscy się ze mną zgodzą, że Zarządowi UTW  i p. Prezes, należą się duże brawa i podziękowanie za pomysł i realizację spotkania. Brawo!

Grażyna Jakobsze

Administrator: M. Andrzejczak 17.01.2017

Ta witryna korzysta z plików "Cookies", niezbędnych do prawidłowego jej działania. Możesz zablokować, lub usunąć pliki "Cookies" w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików "Cookies", zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli chesz uzyskać więcej informacji, zobacz naszą privacy policy.

Akceptuję pliki "Cookies" na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information